czwartek, 16 maja 2013

Odbiór wygranej – jak tego dokonać?

Kiedy już uda nam się cokolwiek wygrać w najpopularniejszej grze losowej w Polsce, jaką jest Lotto (organizowane przez Totalizator Sportowy), następnym etapem zabawy jest odbiór nagrody. Na czym polega odbiór wygranej Lotto? To zależy od tego, jaką kwotę graczowi udało się wygrać. Bo jeśli to jest stosunkowo niska kwota, czyli do 2000 złotych, pieniądze można odebrać w wybranej przez siebie kolekturze na terenie całej Polski – haczykiem jest tylko okazanie ważnego kuponu. Sami musimy wybrać odpowiedni dla nas sposób odebrania nagrody pieniężnej, ponieważ zdarzyć może się tak, że w kolekturze Lotto, do której skierujemy swe kroki po odbiór pieniędzy, nie będzie wystarczającej kwoty. Oczywiście, nie oznacza to, ze wygrana przepada. Musimy po prostu udać się do następnej kolektury i tam po raz kolejny spróbować.

Odbiór wygranej


Inaczej rzecz się ma z wygranymi powyżej 2000 złotych. Ze względu na dbałość o bezpieczeństwo takie wysokie sumy odbierać można tylko bezpośrednio w Oddziałach Totalizatora Sportowego (w Polsce jest ich 17). Oddziały Totalizatora Sportowego, inaczej niż kolektury Lotto, dają większe możliwości odbioru wygranej. Oprócz przyjęcia tradycyjnej gotówki, możemy poprosić o przelanie odpowiedniej kwoty na konto albo też o wypisanie czeku. Ale i tutaj, tak jak w przypadku wygranych do 2000 złotych, do odbioru nagrody pieniężnej potrzebne jest okazanie ważnego kuponu Lotto, na którym widnieją skreślone przez nas wcześniej zwycięskie liczby. Bardziej doświadczeni radzą, by, w przypadku życzenia przelania pieniędzy, dokonać tego na kilka różnych kont.

Odbiór wygranej


Jeśli kupon został zgubiony albo jego stan nie pozwala na wiarygodne odczytanie widniejących na nich liczb, wygrana przepada. Dlatego warto zadbać o ten skrawek papieru, chociażby po to, aby później nie żałować, że w dziecinny sposób zmarnowaliśmy być może jedyną w życiu szansę na wygraną w Lotto. Nieważność blankietu z wydrukowanymi liczbami zostanie również stwierdzona po 60 dniach od dnia zwycięskiego losowania Lotto (jeżeli przez ten okres nie odbierzemy wygranej w kolekturze Lotto lub oddziale Totalizatora Sportowego, nie mamy prawa domagać się już wypłaty). Nie ma takich rygorów, jeśli popatrzeć w drugą stronę, ponieważ wygrane w grze Lotto pieniądze odbierać można już od następnego dnia po szczęśliwym losowaniu.

Odbiór wygranej


Kolejną ważną rzeczą będzie dbałość o własne bezpieczeństwo. W niekonwencjonalny sposób zdobyte pieniądze (nawet drobne kwoty) mogą stać się gratką i wyzwaniem dla złodziei. Dlatego nie warto przed bezpiecznym odtransportowaniem nagrody do własnego domu (albo banku) chwalić się swoim szczęściem, przede wszystkim w publicznych miejscach. Nigdy nie wiadomo, kto i kiedy usłyszy naszą rozmowę z zaufaną osobą i sprytnie wykorzysta zdobyte wiadomości dla własnych korzyści. Pewnym udogodnieniem jest również zabranie ze sobą do oddziału Totalizatora Sportowego lub kolektury Lotto osoby towarzyszącej, będzie ona naszym ubezpieczeniem i zawsze pomoże, jeśli zdarzyłaby się nieprzewidziana sytuacja. Poza tym, we dwoje zawsze raźniej.

1 komentarz:

  1. Dokładnie żyjemy w takim kraju , że lepiej byle komu nie chwalić się wygraną :)

    OdpowiedzUsuń